Sveikata

10 namų gydymo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne teisingai

Gavęs įbrėžimą ar žaizdą ant kūno, niekas nenori skubėti pas gydytoją. Bet jei taip atsitiks, turite ją gydyti ASAP, kad išvengtumėte infekcijos ir palengvintumėte skausmą. Laimei, kad galėtumėte suteikti pirmąją pagalbą, jums nereikia žinoti jokių pažangių metodų ar turėti tam tikrų medicinos priemonių. Jūsų sandėliukėje yra dalykų, kurie gali suteikti greitą pagalbą ir būti veiksmingu gydymu, ir mes lažinamės, kad kai kuriuos iš jų jau turite savo namuose.

„Bright Side “ surinko geriausius vaistus, kurie gali padėti gydyti sužeidimus ir greitai atsikratyti skausmo naudojant kasdienius produktus.

1. Alavijas gabalams

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: Dėl savo priešuždegiminių savybių alavijas puikiai tinka nuraminti atviras žaizdas. Tai taip pat gali padėti nuraminti nemalonų saulės nudegimą.

Kaip tai veikia: jei namuose turite alavijo augalą, galite tiesiog nupjauti jo lapą, nuimti smailias puses ir išspausti jo sultis. Visiškai saugu tepti šviežias alavijo sultis ant atviros žaizdos. Arba galite nusipirkti alavijo gelio internetu arba vaistinėje.

2. Žaizdą skalaukite vietoj vandenilio peroksido druskos tirpalu.

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: pirmas dalykas, kurį reikia padaryti gavus pjūvį, yra kruopščiai nuplauti. Senas klaidingas įsitikinimas, kad vandenilio peroksidas yra geriausias dalykas, tačiau jis gali pakenkti odai ir nėra 100% efektyvus prieš bakterijas. Kita vertus, druskos tirpalas yra visiškai saugus ir laikomas  geriausiu metodu .

Kaip tai veikia: Sumaišykite ½ arbatinio šaukštelio druskos į 8 uncijas verdančio vandens, leiskite jam atvėsti ir švelniai patepkite ant žaizdos sterilia marle.

3. Medus atviroms žaizdoms

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: medus yra labai efektyvus naikinant bakterijas ir padeda greičiau gyti žaizdoms. Įrodyta, kad medus stimuliuoja imuninę sistemą, kuri pagreitina atsigavimą ir kontroliuoja odos uždegimą.

Kaip tai veikia: Ant pjūvio uždėkite ploną medaus sluoksnį ir uždenkite švariu tvarsčiu.

4. Ledas nudegimams

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: ledas yra geriausias sprendimas, jei nudegėte liežuvį ar bet kurią kitą kūno dalį. Tai akimirksniu padeda sustabdyti patinimo procesą ir palengvina skausmą.

Kaip tai veikia: Jei reikia greitai gydyti nudegimą, galite uždėti ledo gabalėlį ant liežuvio ar pažeistos vietos ir palaikyti keletą minučių. Norėdami išvengti ledo nudegimo, pirmiausia galite apvynioti ledus rankšluosčiu ar audiniu, jei norite.

5. Ledo pakuotė patinimui (bet būkite atsargūs!)

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: Nors ledo gabaliukai ar šaltas kompresas gali padėti nuo nudegimų, ledo paketai skirti mėlynėms ir patempimams pašalinti. Ledo pakuotė atpalaiduoja raumenis ir sustabdo kraujavimą iš audinių (taip mums susidaro mėlynės), kartu sumažindama skausmą.

Kaip tai veikia: Ledo paketo negalima tepti tiesiai ant odos. Plastiko nepakanka, kad apsaugotumėte savo odą nuo ledo nudegimo, todėl patariama prieš dengiant paveiktą vietą ir ledo paketą uždėti audinį ar rankšluostį. Nepalikite jo ilgiau nei 30 minučių.

6. Obuolių sidro actas sustabdo bakterijų plitimą

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: Obuolių sidro actas yra dar viena puiki galimybė pašalinti infekciją, ypač jei turite daug įpjovimų ir įbrėžimų. Vienas tyrimas netgi įrodė, kad jis gali nužudyti E. coli, jei reikia įtikinamesnio, kad jis daro stebuklus!

Kaip tai veikia: prieš tepdami obuolių sidro actą, turėtumėte jį praskiesti vandeniu. Tada 30 minučių galite užtepti skysčio sterilia marle ant pažeistos vietos. Kitas variantas yra išsimaudyti šiltoje vonioje ir įpilti į ją puodelį obuolių sidro acto. Tai gali būti labai naudinga tuo atveju, jei turite daug pjūvių ir norite nukreipti juos visus tuo pačiu metu.

7. Arbatmedžio ir pipirmėčių aliejai malšina skausmą

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: Abu šie aliejai padeda nuo uždegimo ir skausmo. Jie taip pat veikia kaip antiseptikai, kad infekcija neplistų toliau.

Kaip tai veikia: Nors arbatmedžio ir pipirmėčių aliejai turi panašias savybes, jie turėtų būti naudojami skirtingai. Arbatmedžio aliejumi yra gerai, jei jį dedate tiesiai ant žaizdos ir uždenkite juostele. Pipirmėčių aliejaus negalima tepti ant atviro pjūvio – kad būtų išvengta sudirginimo pavojaus. Keli lašai aplink vietovę suteiks reikalingą palengvėjimą.

8. Kepimo soda vabzdžių įkandimams

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: vabzdžių įkandimai kartais gali būti tokie pat skausmingi kaip pjūviai. Jei jus užmušė uodas ar bitė, kepimo soda yra puikus būdas sumažinti paraudimą, patinimą ir bendrą diskomfortą.

Kaip tai veikia: Sumaišykite kepimo soda su trupučiu vandens, kol susidarys pasta ir 15 minučių patepkite ją paveikta vieta. Nebereikia erzinančio niežėjimo vasarą!

9. Česnakai kraujavimui sustabdyti

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: česnakai yra universalus kareivis kovojant su atviromis žaizdomis. Tai padeda sustabdyti kraujavimą, pašalinti skausmą ir greičiau išgydyti.

Kaip tai veikia: pasigaminkite česnako pastos, kad kuo geriau išnaudotumėte jos savybes, ir užtepkite ją tiesiai ant žaizdos. Uždenkite tvarsčiu ir nešiokite iki 2 dienų.

10. Ramunėlės pūslelėms

10 namų gynimo būdų, kaip gydyti šviežias žaizdas visame kūne

Kodėl tai padeda: Ramunėlės gali puikiai malšinti skausmą po to, kai nepatogūs batai pavertė gyvenimą jūsų pėdomis gyvu pragaru. Tai taip pat natūralus antiseptikas ir padės pūslelėms pranykti daug greičiau.

Kaip tai veikia: 15 minučių naudokite ramunėlių gėles ar arbatos maišelius šiltame vandens puodelyje ir užpilkite skystį (arba mirkytus arbatos maišelius) lizdinėje plokštelėje, pritvirtindami jį sterilia marle. Laikykite per naktį.

Koks yra jūsų vaistas nuo namų gydant įvairias žaizdas? Pasidalinkite savo mėgstamais metodais žemiau esančiame komentarų skyriuje.

Jums naudingos žinios

Ką reiškia dėmes ir tamsėjančios vietos ant jūsų kūno?

admin

ŠIS MIŠINYS GYDO 14 SKIRTINGŲ LIGŲ

admin

10 būdų, kaip sumažinti stresą ir išvalyti mintis, jei ″ niekas nepadeda ″

admin